Czy petting jest bezpieczny?

Mam pytanie. Razem z moją dziewczyną boimy się na razie rozpocząć poważnego współżycia seksualnego. Dlatego na razie uprawiamy coś w stylu pettingu. Na początku ona jest bez ubrania i ja pieszczę ją swoimi palcami i językiem tak u góry jak i niżej. Gdy ona osiąga szczyt przyjemności odpoczywa trochę i później powtarzam to jej w zależności od wolnego czasu. Gdy jej już wystarcza to ubiera się i wtedy jest moja kolej. Wtedy ja jestem nagi i to ona pieści mnie rękoma i ustami… Po wszystkim, gdy dochodzę, idziemy do łazienki i ona myje mojego, a później razem myjemy ręce po kilka razy (od 3 do 5 razy). Poza tym staram się trzy dni przed każdym spotkaniem dokładnie myć ręce i jak najmniej dotykać swoje okolice płciowe - chciałbym wiedzieć, czy w takiej sytuacji jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni przed ciążą i czy nie wpływa to negatywnie na nasze zdrowie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Petting jest bezpieczną metodą antykoncepcji pod warunkiem, że nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu preejakulatu ani spermy z drogami rodnymi partnerki. Mycie rąk na kilka dni przed zbliżeniem nie ma najmniejszego wpływu na spadek ryzyka ciąży. Niezachowywanie należytej higieny może doprowadzić wręcz do wywołania grzybicy pochwy.
Z opisywanej przez Ciebie sytuacji nie widzę niczego, co mogłoby doprowadzić do zapłodnienia. Pozostawanie w spodniach zabezpiecza wystarczająco przed zapłodnieniem.

Pozdrawiam