Czy picie wody obniża ciśnienie?

Witam. Czy regularne picie np 2L wody obniża ciśnienie ? mam 26 lat zażywam od pół roku lek PAROGEN i zauważyłem od niedawna podwyższone ciśnienie w granicach 150 na 100 (148 na 95 itp). Tylko w pozycji leżącej ciśnienie wynosi około 138 na 85 a kiedy tylko wstanę, chodzę ruszam się ciśnienie wzrasta. Pytanie 2 : czy w sytuacji stresującej dajmy na to "przed wizytą u stomatologa ciśnienie wynosi 170 na 95 puls 115 jest reakcją normalną ? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Picie wody nie ma wpływu na wysokość ciśnienia. Może to być działanie leku ale nie koniecznie. Może oznaczać nadciśnienie tętnicze. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Co do pyt 2 to jest to normalna reakcja na stres. Proszę również pamiętać aby samemu nie modyfikować dotychczasowego leczenia.