Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy picie wody obniża ciśnienie?

Witam. Czy regularne picie np 2L wody obniża ciśnienie ? mam 26 lat zażywam od pół roku lek PAROGEN i zauważyłem od niedawna podwyższone ciśnienie w granicach 150 na 100 (148 na 95 itp). Tylko w pozycji leżącej ciśnienie wynosi około 138 na 85 a kiedy tylko wstanę, chodzę ruszam się ciśnienie wzrasta. Pytanie 2 : czy w sytuacji stresującej dajmy na to "przed wizytą u stomatologa ciśnienie wynosi 170 na 95 puls 115 jest reakcją normalną ? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Skoki ciśnienia - przyczyny

Skoki ciśnienia tętniczego stanowią nie tylko dokuczliwy objaw, ale mogą nieść ze sobą poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Warto zapoznać się z przyczynami leżącymi u ich wystąpienia. O tym opowiada dr Piotr Gryglas.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Picie wody nie ma wpływu na wysokość ciśnienia. Może to być działanie leku ale nie koniecznie. Może oznaczać nadciśnienie tętnicze. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Co do pyt 2 to jest to normalna reakcja na stres. Proszę również pamiętać aby samemu nie modyfikować dotychczasowego leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy