Jak często mierzyć ciśnienie?

Stwierdzono u mnie nadciśnienie tętnicze. Po tabletkach bardzo źle się czuje ciśnienie zamiast malec wzrasta . Brałam Nedal na nadciśnienie ciśnienie 200/ 83, 180/100, 186/118. Na każde tabletki organizm reaguje. Bardzo źle się czuje: źle widzenie., Osłabienie, bóle nóg , zawroty głowy. Byłam u lekarza rodzinnego i mu zglidilam o tym że tak się czuję po lekach. Lekarz kazał przerwać leki . Zalecił stosować wyciąg z jemioły na uregulowanie ciśnienia oraz lek Hydroxyzyna na wyciszenie . Jak się wyciszenie to moje ciśnienie jest następujące: 139/86, 138/96, 138/95, 156/86, 144/79, 131/88, 154/92, 143/97. Bardzo proszę lekarzy kardiologów o pomoc i o doradzenie co mam robić żeby ciśnienie wróciło do normy? Zaobserwowałem że jak się czymś przejmuje to moje ciśnienie wzrasta mimo wszystko. Stres u mnie powoduje ciśnienie oraz jak mam rumieńce na twarzy to zaraz następuje wzrost ciśnienia oraz skoki ciśnienia. Proszę mi odpowiedzieć w jakich odstępach mierzyć ciśnienie? Bardzo proszę pomóżcie mi.

Witam! Wskazany kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, Zbadanie poziomu lęku i niepokoju wewnętrznego, profilu osobowości. Zaburzenia nerwicowe często powodują objawy opisane przez Panią. Typowe leczenie nadciśnienia jest wówczas mało skuteczne. Jeżeli na NFZ będą kolejki to zawsze pozostają usługi komercyjne. Moim zdaniem w leczeniu może się nieźle sprawdzić psychoterapia ze wsparciem leków p/lękowych. Powodzenia W. Łuczkowski.