Czy piersi kobiety, która ma noworodka, mogą produkować mleko?

Czy piersi kobiety, która ma noworodka mogą produkować mleko?

Witam! Dopóki na organizm kobiety działają hormony związane z ciążą i laktacja, a jego wydzielanie jest stymulowane przez regularne opróżnienie piersi przez dziecko kobieta powinna produkować pokarm. Wskazane jest, aby karmić dziecko piersią przez co najmniej pół roku.