Czy plamienia mają jakikolwiek wpływ na skuteczność tabletek?

Witam, Stosuję tabletki antykoncepcyjne Novynette od 16 dni, pierwszą tabletkę wzięłam w 1 dniu miesiączki, ale od 7 dnia brania tabletek mam ciągłe plamienia, które nie są obfite. Moje pytanie brzmi czy te plamienia mają jakikolwiek wpływ na zabezpieczenie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie mają wpływu, takie plamienia mogą się pojawiać na początku stosowania .