Czy plamienia mogą mieć związek z powiększonym endometrium?

Witam, mam 18 lat. Jakiś czas temu skończyła mi się miesiaczka i kilka dni później zauwazyłam u siebie małe plamienia, to nie typowa krew, jest gęstsza, bardziej taka "maź" oraz ma troszeczkę ciemniejszy kolor, co to może oznaczac? Ginekolog wykryła u mnie ok. rok temu powiększone endometrium, jednak stwierdziła że nie mam endometriozy, nie przyjmuje na to żadnych leków. Czy te plamienia moga mieć związek z powiększonym endometrium ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże hormonalne. Nie można wykluczyć zaburzeń w obrębie narządów układu rozrodczego. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.