Czy plamienie może świadczyć o ciąży?

Witam . Ostatnią@ miałam 28.04.2018. Mam nieregularne cykle . Staramy się z mężem o dziecko. Współżyliśmy bez zabezpieczenia do 20.05. 2018 r. Ponieważ mam nieregularne cykle, nie wiedziałam, kiedy wystąpi @ . Od kilku dni pobolewal mnie brzuch jak przed @, ale @ nie dostalam .Zrobiłam pierwszy test , który wyszedł negatywnie . 6.06.2018 zrobiłam test ponownie, wyszedł pozytywny, z tym, że druga kreska była odrobinę jaśniejsza , ale była widoczna gołym okiem . Powtórzyłam test na drugi dzień dla pewności i także wyszedł pozytywnie z drugą ciut bledszą kreską . Postanowiłam nie iść jeszcze do lekarza ponieważ jest jeszcze za wcześnie . Niestety wczoraj korzystając z toalety zauważyłam brązowy śluz na bieliźnie . Z tego względu , że wcześniejszą ciążę straciłam, zadzwoniłam do gin i pojechałam na wizytę . Zrobiono mi usg , ale pani doktor powiedziała, że nie widzi ciąży, ale przy tych nieregularnych cyklach nie wyklucza przesunięcia i np. Z daty ostatniej @ wynikał 5t5d, ale faktycznie ciąża może być wcześniejsza. Ustaliłysmy, że pokierujemy się tymi dwoma testami i dostałam leki na podtrzymanie . Dziś zrobiłam bhcg i w poniedziałek mam powtórzyć. Do tego dziś rano do brązowego śluzu dołączyło skąpe krwawienie. Czy to świadczy o poronieniu? A być może to krwawienie implatacyjne ? Obawiam się, ponieważ 2 ciążę poroniłam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani kontynuować zalecenia od swojego lekarza prowadzącego a w razie niepokojących objawów udać się na wizytę. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy i ta ciąża będzie poroniona.