Czy plastry hormonalne Fem 7 wpływają niekorzystnie na jaskrę?

Mam pytanie czy plastry hormonalne Fem 7 wpływają niekorzystnie na jaskre? / jaskra -z otwartym kątem przesączenia/

Witam.
Większość preparatów stosowanych w hormonoterapii zastępczej , jak również leki antykoncepcyjnie wpływają niekorzystnie na samą jaskrę - podwyższając ciśnienie wewnątrzgałkowe - mogą też być jedną z przyczyn jej powstawania.
Pozdrawiam