Czy plastry mogą powodować infekcje?

Jestem aktualnie przy swoim drugim opakowaniu plastrów Evra. Od kilku tygodni odczuwam pieczenie i swędzenie w okolicach intymnych, nasilające się po stosunku. Dodam, że moje zbliżenia z partnerem są bardzo częste i bardzo intensywne, partner zawsze kończy we mnie. Czasami dostaję opuchlizny, mam często białe bezwonne upławy. Wszystko zaczęło się od kiedy stosuję plastry, jesteśmy z partnerem zdrowi, współżyjemy tylko ze sobą. Czy plastry mogą powodować tak częste infekcje? Dodam jeszcze, że mój partner jest bardzo hojnie obdarzony przez naturę, więc bardzo często po zbliżeniach jestem dosyć obolała. Będę wdzięczna za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wspomniany przez Panią produkt antykoncepcyjny nie powinien powodować infekcji intymnych. Takie objawy mogą być zatem wywołane przez jakąś reakcję alergiczną na nowo stosowany środek.

Najprawdopodobniej jednak taki stan oznacza infekcją intymną powstałą z innych powodów niż z powodu stosowania plastrów antykoncepcyjnych. Przy tak intensywnych stosunkach mogą powstawać podrażnienia błony śluzowej, czyniąc ją bardziej podatną na zakażenia.

Do objawów infekcji intymnych zaliczamy: świąd, pieczenie, zaczerwienienie, upławy oraz nieprzyjemny zapach.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym infekcji intymnych. a także z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosowanie-plastrow-evra-powoduje-zakazenia-intymne

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biale-uplawy-i-plamki-na-penisie-u-partnera-a-stosowanie-plastrow-evra

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.