Czy plemniki mogły dostać się do pochwy?

Witam, z tego co mi się wydaje miałam owulacje jakos 4 dni, lecz ciągle mam wodnisty, przezroczysty Śluz. (Dzisiaj jest 16 dzień cyklu które zazwyczaj trwają u mnie 25 dni). Jednak dzisiaj dostałam strasznego bólu prawego jajnika. Analizując poprzednia cykle często pojawiały mi się bóle brzucha, głowy ok. 4 dni po spodziewanej owulacji może to objawy PMS, lecz dzisiaj ból był okropny. W dni płodne miałam stosunek z partnerem, lecz tylko oralny, petting nic z udziałem penetracji członkiem. Stresuję się tym czy ten straszny ból jajnika może być objawem wczesnej ciąży. Oraz zastanawia mnie czy partner mógł przenieść jakoś plemniki do pochwy, przez to że po robieniu mu potocznego "loda" który trwał może z 7 min, lecz nie doszedł jeszcze. Pocałowaliśmy się parę razy a następnie włożył mi palce które nawilżyj swoją śliną. Dlatego zastanawia mnie to czy przez całowanie i ślinę mógł przeżyć jakiś plemnik który doprowadziłby potem do zapłodnienia. Bardzo proszę o odpowiedź, i z góry dziękuję.
KOBIETA, 24 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plemniki najprawdopodobniej zginęłyby w jamie ustnej. Zdaniem naszej ekspertki w jamie ustnej znajdują się enzymy trawienne zdolne do rozkładania plemników. Z tego powodu seks oralny nie niesie ze sobą zwiększonego ryzyka zajścia w ciążę.

Dolegliwości bólowe, o których Pani wspomina mogłyby mieć związek z potencjalnym zapłodnieniem, ale także mogą świadczyć o owulacji, zbliżającej się menstruacji lub jednostkach chorobowych. Ciąża nie jest więc jedyną możliwością. Dla pewności proszę jednak wykonać test ciążowy.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-jajnika-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-jajnikow-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-lewego-jajnika-i-spoznienie-miesiaczki-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.