Czy po antybiotyku mogę współżyć bez zabezpieczenia?

Witam, jestem w 9 tygodniu ciąży i moja pani ginekolog przepisała mi antybiotyk dopochwowo przez tydzień czasu. Dzisiaj 16.05 już jestem po stosowaniu antybiotyku i chciałabym się dowiedzieć czy wraz z partnerem za niedługo możemy współżyć bez zabezpieczenia, czy lepiej być zabezpieczonym?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

rozumiem, że stosowany antybiotyk został przepisany w celu zwalczenia jakiejś infekcji intymnej. Gdy kobieta jest w ciąży, często zdarza się, że mogą powstać infekcje intymne. Najczęściej mają one charakter bakteryjny lub grzybiczy.

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jeżeli infekcja została zwalczona w stu procentach dzięki stosowaniu antybiotyku, szansa na nawrócenie schorzenia lub przeniesienia go na partnera, jest minimalna. Powinna Pani sama ocenić, czy dalej występują objawy infekcji, takie jak: świąd, pieczenie, nieprzyjemny zapach z dróg rodnych, zaczerwienie lub upławy. W przypadku gdy infekcja dalej występuje, zalecamy poczekać ze współżyciem do czasu wyleczenia schorzenia. Dla pewności może Pani również skonsultować ten problem z ginekologiem.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym infekcji intymnych u kobiet:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.