Jak leczyć rany przy grzybicy dróg rodnych?

Prosze o pomoc w sprawie intymnej.Mam chyba grzybicę,wzięłam Gyn 500 ml.Mam rany,które bardzo bolą.Czym mogę to smarowac,czy srebrny spray będzie odpowiedni,?Jestem w Holandii i nie mam możliwości wizyty u ginekologa Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

infekcje intymne o podłożu grzybiczym objawiają się między innymi zaczerwienieniem, pieczeniem, swędzeniem, upławami oraz nieprzyjemnym zapachem z pochwy.

Najlepszym działaniem byłoby udanie się do ginekologa, który mógłby zaplanować odpowiednie leczenie. Jeżeli nie ma Pani jednak możliwości wizyty u specjalisty, to postaramy się wskazać preparaty, które mogą pomóc w zwalczeniu grzybicy. Należą do nich antybiotyki zawierające nystatynę i natamycynę. Dobre efekty przynoszą również maści, w których składzie znajdziemy klotrimazol oraz butakonazol.

Aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji, zaleca się unikanie publicznych toalet, odpowiednią higienę, a także uważne dobieranie partnerów seksualnych.

Więcej o sposobach radzenia sobie z infekcjami intymnymi znajdzie Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.