Czy to może być powód pojawienia się infekcji intymnej?

Dzień dobry. Pojawił się u mnie świąd w okolicach intymnych. Na wizycie ginekolog zdiagnozował infekcję wirusową pochwy I sromu. Moje pytanie: czy infekcja wirusowa świadczy o zdradzie partnera jeżeli jest on moim jedynym partnerem od zawsze I ja jego partnerką też jedyną od zawsze teoretycznie?...
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

warto pamiętać, że infekcje wirusowe w okolicach intymnych mogą mieć różne przyczyny i nie zawsze są związane z zachowaniami seksualnymi. Część z nich może być przenoszona drogą płciową, ale są też inne sposoby przenoszenia wirusów, jak na przykład poprzez korzystanie z publicznych toalet, czy używanie wspólnych przedmiotów osobistego użytku.

Dodatkowo istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się do wystąpienia takich infekcji, w tym naturalna flora bakteryjna, zmiany hormonalne, czy osłabiona odporność.

W Pani sytuacji zalecamy rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.