Jak leczyć żółte upławy i pieczenie okolic intymnych?

Mam żółte objawy z pochwy, pieczenie i swędzenie pochwy/sromu. Czego użyć by sobie ulżyć? Wizytę u ginekologa mam dopiero po weekendzie.
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku objawów takich jak żółta wydzielina z pochwy, pieczenie i swędzenie, ważne jest, aby skonsultować się z ginekologiem, aby uzyskać dokładną diagnozę i odpowiednie leczenie. Symptomy mogą sugerować infekcję o podłożu intymnym wywołaną przez bakterie, wirusy lub grzyby.

W takiej sytuacji lekarz powinien zlecić odpowiednią farmakoterapię celem wyleczenia zakażenia. Zalecamy także dbanie o higienę intymną, unikanie noszenia obcisłej bielizny, oraz powstrzymanie się od aktywności seksualnej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.