Co oznaczają te pęcherze na członku?

Witam. Dziś podczas kąpieli, myjąc penisa, zauważyłem iż na napletku wyskoczyło mi kilka dziwnych pęcherzyków. Są one dość twarde, mają kolor żółtawy. Wielkość ok. 3mm. Nie swędzi, trochę jakby delikatnie piekło. Niestety z uwagi na niedzielę, nie jestem w stanie udać sie do lekarza a bardzo się niepokoję. Proszę o poradę co to może być.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy mogą świadczyć o infekcji intymnej lub chorobie wenerycznej. Dokładną diagnozę powinien postawić urolog, dopiero wtedy będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie.

Musi Pan sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ostatnio nie było jakiegoś ryzykownego kontaktu seksualnego. Podczas takich sytuacji może bowiem dojść do przeniesienia choroby takiej jak rzeżączka, kiła lub chlamydia. Zarazić się również można np. podczas korzystania z publicznych toalet.

Co do infekcji intymnej, to tutaj sytuacja wygląda podobnie, ponieważ również można się jej nabawić z powodu kontaktów seksualnych. Za niektóre infekcje może także odpowiadać brak odpowiedniej higieny, czy korzystanie z publicznych saun i toalet.

Opis może wskazywać na infekcję o podłożu grzybiczym, jednak musi na to rzucić okiem lekarz.

Więcej o wspomnianych przypadłościach przeczyta Pan w artykułach, do których link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.