Co oznaczają małe krostki w tej okolicy?

Witam. Kilka dni temu pojawiła mi się mała krostka między wargami sromowymi, obok łechtaczki, wczoraj się powiększyła i już przypomina guzek albo ropna kroste i coraz mocniej boli przy dotyku, co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że może być Pani zarażona jakąś chorobą, która jest przenoszona płciowo. Mowa tutaj na przykład o rzeżączce lub schorzeniach wywoływanych wirusami HPV i HSV.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w ostatnim czasie miała Pani kontakt seksualny z osobą, która mogła być nosicielem choroby wenerycznej. Jeżeli tak, to bardzo możliwe, że doszło do przeniesienia takiego schorzenia. Należy podkreślić, że zarazić się można nie tylko przez kontakty seksualne, ale także np. podczas korzystania z publicznych toalet.

Winnym może być również stan zapalny, który pojawił się w okolicach gruczołów łojowych.

Co do sposobu leczenia takiej dolegliwości, zależy on od diagnozy. Zalecamy, aby udała się Pani do ginekologa, który za pomocą odpowiednich badań, będzie w stanie znaleźć źródło problemu. Dopiero wtedy można zaplanować ewentualne leczenie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których opisano przywołane wyżej dolegliwości:

https://portal.abczdrowie.pl/hpv

https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.