Czy to grzybica? Jak leczyć?

Mam 17 lat. Bardzo dbam o higienę intymną. Od lat używam tego samego żelu do higieny intymnej więc to chyba nie alergia. Między pośladkami robi mi się czerwona plama, która rozchodzi się na boki i na wargi sromowe, wygląda to trochę jakby skóra zaczęła schodzić. Czasem delikatnie swędzi. Miałam coś podobnego rok temu, ale było to bardziej zaawansowane, użyłam wtedy specjalnej maści na grzybicę krocza i tym mi się wygoiło. Teraz też zaczęłam jej używać, odczuwam ulgę, ale zaczerwienienie nie zmniejsza się. Nie mam pojęcia skąd się to wzięło? Podpaski zmieniam często, wkładek nie noszę gdyż myślałam, że rok temu to właśnie skutki wkładek higienicznych, majtki noszę bawełniane - zmieniam je 2 razy dziennie, z toalet publicznych nie korzystam. Do lekarza z tym nie idę bo na razie nie jest tak źle, ale się wstydzę. Bardzo proszę o pomoc
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane objawy mogą sugerować grzybicę skóry gładkiej, ale także łuszczycę. Konieczne jest badanie dermatologiczne zmian, gdyż tylko tak można zróżnicować objawy i jednoznacznie określić przyczynę a w efekcie zastosować najlepsze leczenie.
W rozprzestrzenianiu zakażeń grzybiczych duży udział mają przedmioty codziennego użytku np ręczniki, gąbki a także warunki miejscowe np. nadmierna wilgotność czy podrażnienia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.