Zaczerwienienia i swędzenie skóry - co jest powodem i jak to wyleczyć?

Witam, od 3 miesięcy dręczą mnie problemy skóry w okolicach jąder, chodzi o wewnętrzne strony uda. Otóż na początku miałem małe zaczerwienienie po obu stronach uda, co po 2 dniach dosyć mocno swędziało, a następnie schodziła skóra. Potem wszystko wracało do normy i znowu to samo. Dbam o higienę osobistą, noszę bawełnianą bieliznę. Zauważyłem ostatnio, że skóra w tych okolicach jest sucha i ma lekko brązowawy odcień. Czy są na to jakieś leki bez recepty? Czy może być to spowodowane tym, iż mam siedzący tryb pracy i teraz zimą muszę się cieplej ubrać bo pracuję w maszynie budowlanej. Staram się nie przegrzewać okolic intymnych. Dodam, że jadra nie są zaatakowane.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować grzybicę pachwin jak i niegroźne dolegliwości związane z nieprawidłową higieną tych okolic. Aby zróżnicować możliwą przyczynę konieczne jest badanie dermatologiczne. Umożliwi ono także zastosowanie ewentualnego leczenia.
Wstępnie należy zadbać o noszenie przewiewnej bielizny i odpowiednią pielęgnację okolicy pachwin. Duża wilgotność i ciepłota a także korzystanie z toalet i pryszniców publicznych są czynnikami sprzyjającymi rozwojowi grzybicy skóry.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty