Czy po badaniu cukru w 26. tygodniu ciąży mogą wystąpić skutki uboczne?

Jestem w ciąży (26 tydz). Ginekolog zalecił mi badanie na cukier. Mam wypić 75 g glukozy, rozpuszczonej w 300 ml ciepłej wody z dodatkiem cytryny. Czy po takim badaniu, mogą wystąpić jakieś skutki uboczne?

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej nic nie powinno się stać. Jest to badanie konieczne do oceny prawidłowości ciąży. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

roztwór jest bardzo słodki dlatego mogą wystąpić nudności. Poza tym test jest bezpieczny.

Pozdrawiam.