Czy po ciąży tarczyca sama może się uregulować?

Witam Proszę o pomoc Podczas całej ciąży miałam TSH 4,76 brałam Euthyrox 50 a później 75 ale wynik TSH do końca ciąży utrzymywał się w granicach 4,76. Dodam, że od porodu minął już miesiąc Chciałabym zapytać czy po ciąży tarczyca sama może się uregulować? lekarz rodzinny nadal kazał mi zażywać ten lek, ale nie zleciał żadnych badań. Czy ten lek można długo zażywać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może się uregulować, Wskazana jest kontrola tsh za około pół roku od porodu oraz wizyta u endokrynologa. Leki można przyjmować przewlekłe, nawet do końca życia.
Pozdrawiam