Czy tarczyca wróci do normy?

Witam! Myśle, ze niepotrzebnie brałam przez 9 miesięcy euthyrox w dawce 25 mg i 50. Po zwiększeniu dawki na 50 przy tsh 1,7 hormony ledwo drgnęły przez 3 miesiące natomiast jak zaczęłam przyjmować żelazo (niska ferrytyna 14,5) przez miesiąc spadło do 0,010 a fr3 i 4 ponad górna granice. Brałam żelazo 2 miesiące i odstawiłam. Stwierdzono nadczynność polekowa i zmniejszylam dawkę do 25mg gdzie po 2 miesiącach tsh 7,5 a ft4 poniżej normy. Dalej biorę 25 mg ale spowrotem żelazo. Czy jeśli okaże sie ze to nie chora tarczyca tylko zła konwersja to jest szansa na odstawienie leku? Moje tsh było tylko 3,2 a ft3 i ft4 w dolnej granicy ale w normie jak trafiłam do lekarza, który od razu stwierdził niedoczynnosc. Nie mam hashimoto a usg ok. Nie chce brać leków bez potrzeby ale czy tarczyca teraz ruszy ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję powtórzyć oznaczenie tsh, ft3 i ft4 oraz przeciwciał przeciwtarczycowych i udać się do lekarza endokrynologa.