Czy po histerektomii można zajść w ciążę?

Mam 42 lata, jestem po usunięciu macicy bez przydatków. Czy mogę zajść w ciążę? Czy powinnam się zabezpieczać?
42 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Po zabiegu jaki miała Pani wykonany nie ma takiej możliwości by zaszła Pani w ciążę. Macica jest bowiem takim narządem, który jest niezbędny do rozwoju dziecka i niezastąpiony. Nie musi Pani zatem stosować zabezpieczenia.
Proszę przy najbliższej wizycie u swego ginekologa poruszyć ten temat. To niezwykle ważne, by wiedziała Pani więcej na temat swojego zdrowia.