Czy po kolonoskopii może wystąpić lekkie krwawienie z pochwy?

Witam, czy po kolonoskopi może wystąpić lekkie krwawienie z pochwy? Kobieta, lat 59

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Krwawienie z pochwy może mieć różne przyczyny. Co prawda kolonoskopia to badanie inwazyjne i może powodować przejściowe dolegliwości trwające nawet kilka dni po zabiegu, jednak najczęściej jest to biegunka, która może związek z podrażnieniem jelit lub działaniem leku przeczyszczającego używanego podczas badania.

Jeżeli krwawienie z pochwy będzie się powtarzać warto skonsultować się z ginekologiem, który wykona dokładne badania i w razie konieczności zleci odpowiednie leczenie.

Na naszym portalu znajdzie Pani możliwe przyczyny takiego problemu: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedzią specjalisty na pytanie dotyczące skutków ubocznych kolonoskopii:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-kolonoskopii

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.