Czy po kuracji Axotret nie można stosować żądnych zabiegów dermatologicznych?

Witam, przepisano mi na miesiąc Axotret. Lekarz powiedział, że po tej miesięcznej kuracji nie będzie żadnych przeciwskazań do zabiegu laserem frakcyjnym na blizny (blizny z lat wcześniejszych). Trochę mnie to zaskoczyło, bo wszędzie czytam, że przez przynajmniej 6 miesięcy po kuracji należy unikać wszelkich zabiegów dermatologicznych. Jak więc mam to rozumieć? Dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Ma Pan rację po przyjmowaniu doustnych retinoidów, nie powinno się wykonywać zabiegów z medycyny estetycznej ( w tym laseroterapii) przez 6 miesięcy. Ale proszę wypytać dokładnie lekarza o co mu chodzi, co będzie robił, jakim laserem itp., ponieważ są pewne odstępstwa od w/w zasady.