Czy po operacji fakowitrektomii oka mogę korzystać z manualnego masażu kręgosłupa?

Czy po operacji fakowitrektomii oka w dniu 2 lutego 2017r. - ok. 4 miesiące temu ,mogę korzystać z manualnego masażu kręgosłupa( 10 zabiegów)? czy do innych zabiegów rehabilitacyjnych w tym ćwiczeń np. jogi nie jest to przeciwwskazaniem? prosze o pilną odpowiedź .Jola S.

Witam.masaż ręczny jest możliwy ale zależy jak szeroką ma Pani źrenice. Szeroka zrenica może pozwolić soczewkę się przemieścić jak Pani leży na brzuchu. Jeżeli jest wąska można masować umiarkowanie. Oko tak naprawdę goi się 180 dni.joga jest wykluczona. Pozdrawiam serdecznie