Czy po przeszczepie po zakończeniu rekonwalestencji będę mógł korzystać z sauny?

Jestem po przeszczepie wątroby trzeci miesiąc /toksyczne uszkodzenie/. Przed stwierdzeniem choroby aktywnie uprawiałem różne sporty amatorsko. Czy po przeszczepie po zakończeniu rekonwalestencji będę mógł korzystać z sauny oczywicie zachowując wszelkie formy korzystania z niej. Na razie uzyskałem informację iż nie wiadomo jak sauna będzie wpływać na stężenieLeków immunosupresyjnych, oraz możliwość wystąpienia grzybic

Lek. Marta Gryszkiewicz

I dokładnie taka jest odpowiedź, jak Pan napisał. Nie wiadomo w jaki sposób korzystanie z sauny może wpłynąć na poziom immunosupresji. Chyba nie warto ryzykować...