Wpływ sauny mokrej i suchej na kondycję

Ogólnie jestem zdrowy, a pytanie brzmi : Czy sauna sucha jak i mokra regularnie stosowana ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, kondycję czy jest jakąś formą profilaktyki , czy jedynie jest urozmaiceniem naszego życia ?:)

Witam, sauna należy do znanych od wieków zabiegów fizjoterapeutycznych z wykorzystaniem ciepła. Jest przede wszystkim metodą profilaktyczną, czyli przeznaczoną dla osób zdrowych. Wprawdzie pomaga łagodzić wiele drobnych dolegliwości, a nawet uzupełnia leczenie konkretnych schorzeń, jednak przed skorzystaniem z jej dobrodziejstw warto skonsultować się z lekarzem. Nie jest wskazana w przypadku wielu chorób skóry (chociaż czasem ją leczy), układu krążenia, nowotworowych, nerek, wątroby, płuc, oczu, przy cukrzycy, padaczce, nosicielstwie chorób zakaźnych. W razie podejrzenia jakiegokolwiek problemu zdrowotnego, decyzję trzeba zostawić specjaliście. Kąpiel w saunie pobudza przemianę materii, zatem pomoże schudnąć (pod warunkiem, że osoba chcąca korzystać z sauny przejdzie na dietę i będzie się ruszać - sama cudów nie zdziała). Sauna sprzyja regeneracji mięśni, stąd bywa pomocna po przetrenowaniu (ważne jeśli uprawiasz sport nigdy nie korzystaj z sauny w dni treningowe). Sauna pomaga także usunąć skutki stresu, a wielu osobom ułatwia zasypianie. Pozdrawiam, Łasek Natalia, www.nvit.pl