Wpływ sauny na zmiany barwnikowe na skórze

Mam pytanie, czy chodzenie do sauny może w jakikolwiek sposób wpłynąć na wszelkiego rodzaju znamiona, głownie pieprze, czy jest to w 100% bezpieczne

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Warunki panujące w saunie powodują silne przekrwienie tkanek, jednak nie wpływają na zmiany barwnikowe na skórze. Dopiero usunięcie tych zmian staje się przeciwwskazaniem do korzystania z sauny do momentu regeneracji tkanki po zabiegu.

Proszę udać się na badanie dermatoskopowe do dermatologa lub chirurga onkologa , który się w tym specjalizuje , on po obejrzeniu zmian odpowie na Pana pytania! zż