Przebieg operacji haluksów

Pytania kieruje do lekarza ortopedy, a dotyczy ono operacji haluksów, na którą mam zamiar się zdecydować. Po pierwsze, czy w czasie takiej operacji na stole operacyjnym jest konieczność bycia nago czy można mieć bieliznę? Po drugie, czy w czasie pooperacyjnym są jakieś przeciwwskazania do korzystania z sauny czy z basenu (rekreacyjnego, nie mówię o pływaniu)? Po trzecie, po jakim czasie wraca się do pełnej aktywności, żeby móc uprawiać sport, np. jazdę na rowerze?

1. jest to zabieg operacyjny w warunkach sali operacyjnej, nie może Pan mieć swojej bielizny.
2. W okresie rekonwalescencji nie jest wskazana sauna z uwagi na możliwość zwiększenia obrzęku.
3. Powrót do pełnej aktywności to kwestia mocno indywidualna - do kilku tygodni.

Szanowny Panie

Oczywiście ze będzie miał Pan swoją piżamę na sali operacyjnej - operowane mają być przecież nogi a nie pośladki...

Basen - jak najbardziej, jednak dopiero po 3 pełnych tygodniach od operacji. Sauna po 4.

Żeby usprawnić się w stopniu umożliwiającym jazdę na rowerze, powinien Pan liczyć pełne 3 miesiące.

Zapraszam do przejrzenia informacji dotyczących leczenia haluksów, dostępnych na stronie:
WWW.HALLUXCENTER.PL

Znajdzie tam Pan liczne wskazówki odnośnie leczenia, przebiegu pooperacyjnego oraz jak najlepiej przygotować się do operacji.

łączę wyrazy szacunku
Jędrzej Kosmowski
lekarz zespołu HalluxCenter
e-mail: kontakt@halluxcenter.pl