Czy po tabletce 72 mogę dostać szybciej okres?

Witam! Tydzień temu brałam tabletkę 72 po. Wzięłam ją dość szybko, bo po ok. 12 godzinach po stosunku, pani doktor powiedziała mi, że tabletka daje 99 % szans na to, że nie zajdę w ciążę no i powiedziała też, że tabletka robi mi burze w organizmie. No i dostałam okres ok. tydzień wcześniej niż powinnam. Czy to może być spowodowane zmianami jakie ta tabletka zdziałała czy dodatkowy stres i duży wysiłek mogły się też do tego przyczynić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Lek, który Pani przyjęła powoduje wiele działań niepożądanych. Jednym z takich działań są zaburzenia miesiączkowania. Jednak te zaburzenia są przejściowe. Cykl powinien się uregulować. W tym przypadku stres oraz wysiłek fizyczny mają mniejsze znaczenie.

Pozdrawiam