Czy po urazie nosa mogę wrócić już do ćwiczeń?

Dzień dobry, 11 dni temu złamałam nos, który został nastawiony na sorze i miałam zszytą ranę miażdżoną na nosie. Szwy zostały zdjęte 4 dni temu i rana w sumie ładnie się goi. Lekarz zalecił stosowanie contractubex po 5 dniach od zdjęcia szwów. Czy mogę zacząć stosować maść jutro i czy mogę wrócić już do ćwiczeń? Brzuszki, podskoki itd, czy to jeszcze za wcześnie? Zastanawiam się również nad laserowym usuwaniem blizn. Chciałabym szybko rozpocząć terapię, aby ślad po zdarzeniu był możliwie jak najmniej widoczny. Kiedy mogę rozpocząć laseroterapię? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam, najlepiej byłoby wstrzymać się z ćwiczeniami bezpiecznie ok

3 miesiące po urazie. Proszę obserwować nos, czy zmienia się w ciagu dnia ( puchnie, czy są jakieś subiektywne odczucia typu pulsowanie itp). Jeśli chodzi o zabiegi laserowe to osoba wykonująca zabieg powinna na podstawie wyglądu blizny ocenić kiedy taki zabieg może się odbyć. Dobrze byłoby rozpocząć laseroterapie kiedy blizna nie osiągnęła jeszcze swojego ostatecznego wyglądu a jej kolor jest różowy / czerwony. Wówczas efekty będą bardziej zadowalające.