Jak leczyć blizne po wypaleniu brodawki?

Kilka dni temu miałem wypalaną laserowo dużą brodwkę łojotokową z policzka. Po zabiegu powstała rana ok 1x1cm, wgłębienie na ok. 1-2mm. Rana nie krwawiła, była tylko lekk różowa/czerwoana. Dostałem zalecenie aby smarować ranę alantanem i tak też czynię, ale zacząłem się zastanawiać czy robię prawidłowo. Wszędzie czytam, że po takim zabiegu powinien zrobić się strupek, a u mnie się nie robi i nie wiem czy to czasem przez tą maść. Powinien to smarować dalej czy jednak nic z tym nie robić i zacząć smarować np za jakiś czas. Rana nie boli, ale chciałbym ograniczyć ewentualną bliznę, bo rana jest spora.

Po upływie sześciu tygodni reakcja zapalna jest najsilniejsza, a potem stopniowo ustępuje.
Jeśli w tej fazie procesu leczenia będziemy masować bliznę kilka razy w ciągu dnia i płasko ją uciskać, w dłuższej perspektywie te zabiegi mogą przynieść dobre efekty.

Stosując dodatkowo maści na blizny, w większości dostępne w aptekach bez recepty, można skutecznie wspomagać masaż.

Samoleczenie powinno się rozpocząć na ok. 14-21 dni po zabiegu chirurgicznym lub po urazie - kiedy rana zdąży się już zagoić.
Więcej wiadomości na temat blizny znajdzie Pan na moim blogu w linku https://gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com/search?q=blizna