Czy po usunięciu ósemki zęby się przesunęły?

Witam, czy po ekstrakcji ósemki możliwe jest przesuwanie się wszystkich górnych zębów w stronę, gdzie została ta ósemka usunięta? Minęło 5 miesięcy od dłutowania a mam wrażenie że linia pośrodkowy nie jest coraz bardziej przesunięta. Co w takim przypadku zrobić?

Jeśli już zęby przesuwają się po usunięciu zęba to najczęściej są to te w pobliżu luki po zębie w tym samym łuku zębowym lub w łuku przeciwstawnym. Jest niewielka szansa by wszystkie górne zęby przesunęły się w kierunku po usuniętej ósemce. Szczególnie w tak krótkim czasie. Możliwe, że istnieją inne przyczyny stomatologiczne takiej sytuacji niezwiązane z ekstrakcją bezpośrednio. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy pytań warto skonsultować się z lekarzem dentystą prowadzącym. Pozdrawiam