Czy po usunięciu tarczycy mogę wrócić do większej aktywności?

Dzień dobry ;) 6 tygodni temu miałam usuwana całą tarczyce ze względu na podejrzenie raka. Na dniach wracam do pracy .Mam dwa pytania : czy mogę już wrócić do większej aktywności fizycznej ? Przed operacja ćwiczyłam na trampolinach oraz chodziłam na siłownię. Czy te formy aktywności fizycznej nie będą miały wpływu na wygląd blizny na szyji? ( chciałabym uniknąć rozciągania blizny ) oraz kiedy mogę zacząć stosować maści na bliznę? W aptece pani farmaceutka radziła by sięgać po wszelkiego rodzaju maści po okresie 3 miesięcy od operacji. Pozdrawiam Joanna

Maść na blizny i plastry z silikonem na noc może Pani stosować od zaraz; najlepiej zacząć od razu po usunięciu szwów skórnych. Do aktywności fizycznej może Pani wrócić, a bliznę należy do roku chronić przed słońcem (krem z filrem SPF 50 co 2-3h lub preparat fotostabilny co 8h).