Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po zabiegu usunięcia paznokcia u stopy muszę pozbyć się wcześniej noszonego obuwia?

Mam 33 lata i jestem kobietą. Miesiąc temu miałam zabieg paznokcia u jednej stopy. Problem mój pojawił się już kilka lat temu. Założyłam buty mojej koleżanki z pracy bo moje mi się po prostu rozerwały. Od tamtej pory można powiedzieć używałam wszystkiego, żeli, maści a potem przez długi czas antybiotyków i nic a nawet gorzej bo choroba postępowała (drugi paznokieć i kolejny na drugiej stopie). W końcu zdecydowałam się na zabieg, lekarz usunął mi dwa paznokcie i za rok ma jeszcze resztę usunąć. Teraz nie wiem co mam zrobić z moimi starymi butami czy je wyrzucić czy zdezynfekować, co by było trudne w przypadku butów krytych. Bardzo proszę o poradę pozdrawiam
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Niestety takie zalecenia, aby wyrzucić wcześniej stosowane obuwie. Nie da się na tyle dobrze go wyczyścić, aby buty się nie zniszczyły, ale i zarodniki grzyba zostały usunięte.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy