Czy po zabiegu usunięcia paznokcia u stopy muszę pozbyć się wcześniej noszonego obuwia?

Mam 33 lata i jestem kobietą. Miesiąc temu miałam zabieg paznokcia u jednej stopy. Problem mój pojawił się już kilka lat temu. Założyłam buty mojej koleżanki z pracy bo moje mi się po prostu rozerwały. Od tamtej pory można powiedzieć używałam wszystkiego, żeli, maści a potem przez długi czas antybiotyków i nic a nawet gorzej bo choroba postępowała (drugi paznokieć i kolejny na drugiej stopie). W końcu zdecydowałam się na zabieg, lekarz usunął mi dwa paznokcie i za rok ma jeszcze resztę usunąć. Teraz nie wiem co mam zrobić z moimi starymi butami czy je wyrzucić czy zdezynfekować, co by było trudne w przypadku butów krytych. Bardzo proszę o poradę pozdrawiam
Redakcja abcZdrowie

Niestety takie zalecenia, aby wyrzucić wcześniej stosowane obuwie. Nie da się na tyle dobrze go wyczyścić, aby buty się nie zniszczyły, ale i zarodniki grzyba zostały usunięte.