Czy po zawale serca można pracować jako kierowca?

Mam pytanie. Mój mąż pracuje jako kierowca karetki transportowej W ubiegłym roku przebył zawał serca, ma założony stent. Lekarz kardiolog stwierdził, że jest zdolny do pracy w charakterze kierowcy, a lekarz medycyny pracy nie wydał orzeczenia o zdolności do pracy twierdząc, że ma wątpliwości w tym zakresie. Ma jeszcze być konsultowany. Echo serca z marca wykazało okresowe migotanie , ostatnie badanie holtera wykazało jeden epizod 20 sekundowy, poza tym jest wszystko ok. Czy mąż rzeczywiście nie może pracować na tym stanowisku, jeżeli wszystkie badania są w porządku?

Lek. Michał Lenard

Pacjent powinien wykonać niezbędne badania zalecone przez lekarza medycyny pracy i razem z wynikami udać się na kolejną wizytę. Ponadto opis badania Holtera powinien wcześniej ocenić kardiolog. Pozdrawiam!