Powrót do pracy po zawale serca

Mężczyzna lat 57 kierowca zawodowy tira - przeszedł zawał - serce nie zostało bardzo uszkodzone. Wstawiono 2 stenty, kolejne najprawdopodobniej za miesiąc bo trzeba drugie naczynie odetkać. Pytanie moje brzmi czy po zawale można wrócić do pracy jako kierowca? Jak długo trwa rekonwalescencja? Czy po zawale serca, wstawionych 4 stentach można wrócić do pracy kierowcy tirów?

Lek. Tomasz Budlewski

A ile obecnie trwało zwolnienie? Konieczna jest wizyta u lekarza medycyny pracy, po badaniu i przeanalizowaniu wszystkich danych będzie można określić zdolność do wykonywania określonej pracy.