Czy podczas leczenia nużeńca mogę korzystać z soczewek kontaktowych?

Witam, od 3 tygodni borykam się z popękanymi naczynkami na oczach. Jestem od 15 lat użytkownikiem soczewek i nigdy wcześniej nie miałem podobnego ani innego problemu z dyskomfortem czy zaczerwienieniem. Początkowo myślałem, że jest to spowodowane klimatyzacja lub uczuleniem, ale finalnie przyczyna jest prawdopodobnie inna. Przy pierwszym problemie oczy były bardzo czerwone, w ciągu kilku dni zaczerwienienie zmalało, używałem kropli nawilżających. Mimo upływu kolejnych dni naczynka dalej były widoczne, oczy nie wróciły do standardowej formy. Po konsultacji z okulistą dostałem skierowanie na badanie na obecność nużeńca. Niestety wynik jest dodatni. Oprócz naczynek nie występują inne objawy. Czy podczas leczenia nużeńca (chusteczki, plyn dermotox) mogę korzystać z soczewek kontaktowych? Jakie są wskazania i przeciwwskazania przy okazji leczenia tego paskudztwa ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w sytuacji, gdy wykryto nużeńca, podczas kuracji nie należy używać soczewek kontaktowych. Podczas leczenia najlepiej przestawić się na okulary, które należy codziennie przemywać wodą z mydłem, dodatkowo twarz po umyciu wycieramy jednorazowym ręcznikiem papierowym, dbamy o to, aby pościel była czysta, proszę także pamiętać, że nie należy spać w makijażu, a podczas terapii zrezygnować z malowania rzęs.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nuzence-pasozyty-ktore-zyja-na-naszych-rzesach

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-nuzenca-poznaj-sprawdzone-metody

https://portal.abczdrowie.pl/nuzyca-u-ludzi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.