Czy podczas leczenia psychiatrycznego mogę się gorzej czuć?

Czy podczas leczenia farmakologicznego, z użyciem antydepresantów mogę czuć się smutna? Czy powinnam normalnie odczuwać emocje? Czy to kwestia źle dobranych leków?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie wspomina Pani, jakie dokładnie leki antydepresyjne przyjmuje oraz jak długo stosowane jest leczenie farmakologiczne.

Wielu pacjentów, którzy rozpoczynają leczenie antydepresantami zauważa pogorszenie samopoczucia. Dzieje się tak, ponieważ niektóre leki należące do grupy antydepresantów w początkowej fazie leczenie wywołują nasilenie objawów. Na szczęście mają one charakter przemijający.

Gdyby jednak mimo upływu czasu nie poczuła się Pani lepiej proszę porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym. Czasem bowiem zdarza się, że leki trzeba zamienić na inne.

Inne pytania poruszające podobną tematykę znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nasilenie-objawow-depresji-po-zastosowaniu-asentry,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kompletne-zalamanie-nastroju-w-trakcie-leczenia-lekiem-przeciwdepresyjnym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.