Czy podczas operacji laparoskopowej mógł zostać pobrany wycinek do badania histopatologicznego?

Dwa miesiące temu mąż miał usuwany pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową. Powodem był złóg (kamień), który wyszedł na badaniu USG. Po zabiegu okazało się, że był to polip. Mam pytanie, gdzie powinien się dowiedzieć, czy pobrano wycinek do badania histopatologicznego? Na wypisie ze szpitala nie ma takiej wzmianki, a lekarz rodzinny domagał się od męża wyniku tego badania. Zabieg przeprowadzono w szpitalu w Jaworznie.

Trzeba w tej sprawie udać się do sekretariatu oddziału chirurgicznego w Jaworznie. Jeśli pęcherzyk został wysłany do badania histopatologicznego (mimo braku informacji w karcie informacyjnej mógł być wysłany) na pewno wynik figuruje w dokumentacji szpitalnej i należałoby go właśnie w sekretariacie odebrać. Proszę tam zaczerpnąć informacji w tej sprawie.