Czy podczas operacji zostały pobrane wycinki?

Witam,jest po operacji laparoskopowej,stwierdzono u mnie endometrioze 3 stopnia,podczas operacji zostały usunięte zrosty.Na wypisie sinistra adnotacja a odbiorze po 3 tygodniach wyników Histo patologicznych,gdy zjawiłam się po tym czasie powiedziano mi ze wyników jeszcze nie ma są w weryfikacji.Dziś mijają 4 tygodnie a w szpitalu powiedziano mi ze wyników nie ma,i żadnego wycinku nie było,mimo ze na karcie wypadowej pisały wyniki Histo pat do odbioru,mój lekarz ginekolog jak i ortopeda po tej operacji chciał mieć wgląd do tych wyników,co teraz mam zrobić czy to możliwe ze operacja obyła się bez tej biopsji ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, niestety nie będąc podczas operacji na sali chirurgicznej ciężko będzie stwierdzić, jakie dokładnie czynności wykonał lekarz, jednak z samego opisu wynika, że wycinki zostały pobrane, skoro skierowano je na badania histopatologiczne, na których wynik musimy czasami dłużej poczekać.

W związku z tym istnieje możliwość, że pomyliła się Pani w szpitalu, która udzieliła informacji o braku pobranych wycinków, dlatego warto byłoby to jeszcze raz zweryfikować, zwłaszcza że wcześniej podano Pani informację, że wyniki nie są jeszcze zwyczajnie gotowe (trwa ich weryfikacja).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/biopsja-endometrium

https://portal.abczdrowie.pl/czy-biopsja-jest-bezpieczna

https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-biopsja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.