Czy podczas toksoplazmozy będąc w ciąży można stosować Rovamycine?

Jestem w 13 tygodniu ciąży i mam toksoplazmoze biorę rovamycine lekarz od chorób odzwierzęcych zalecił mi po 20 dniach przerwanie antybiotyku na 10 dni i w ciągi tych dni badanie kontrolne natomiast ginekolog zaleciła stosowania cały czas i nie przerywanie ponieważ może zaszkodzić i teraz nwm co robić i zwracam się z pytaniem czy lepiej przerwac czy nie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko to ocenić, oba postepowania moja swoje wady i zalety, wydaje się jednak że w tym przypadku korzyści płynące z terapii przewyższają ewentualne działania niepożądane. Wskazana rozmowa z ginekologiem.
Pozdrawiam