Czy podwyższenie gorączki i złe samopoczucie po antybiotyku wymaga jego zmiany?

Mam na imię Kasia i mam 22 lata. Wczoraj mialam gorączkę 39.8, ból gardła i bóle odcinka lędzwiowo-krzyżowym. Poszlam do lekarza.Dostałam antybiotyk 3-dniowy Azycyna. Gorączka spadła do 38. W nocy skończyła do 39.5 , a dzisiaj rano i w południe wynosiła ok 37.8. Po antybiotyku bardzo rozbolal mnie brzuch, gorączka powyżej 39 i po ok 2godz zwymiotowałam.Czy powinnam przyjąć ostatnią dawkę czy poprosić o zmianę antybiotyku? Zalezy mi na czasie, bo w poniedzialek mam wazny egzamin. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u lekarza po badaniu będzie można zdecydować o najbardziej odpowiednim postępowaniu