Czy podwyższony poziom testosteronu może powodować problemy z zajściem w ciążę?

Dzień dobry, Mam niedoczynność tarczycy i hashimoto od lat. Ostatnio robiłam TSH i przy okazji zbadałam sobie testosteron. TSH 1,24 mlU (0,27 -4,2), a Testosteron 1,49 mlU czyli za wysoki bo norma to 0,29 do 1,42. Nieznacznie podwyższony więc nie wiem czy warto udać się z wynikami do lekarza? Badania zrobiłam w 10 d.c. Okresy mam mniej więcej co 25/27 dni. Staramy się z mężem o dziecko (mam 32 lata). Pół roku temu robiłam FSH i PRlL(ginekolog zaleciła) i było okay ale testost. nie robiłam...

Dzień dobry,

z wynikami zawsze warto udać się do lekarza. Może Pani zlecić dodatkowe badania - tym bardziej, że starają się Państwo o potomstwo.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga