Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podwyższony poziom TSH może wpłynąć na przesunięcie terminu zabiegu?

Witam! Mam na imię Grzegorz, lat 62. Mam planowany zabieg usunięcia zaćmy w listopadzie. Czy podwyższony poziom TSH może wpłynąć na przesunięcie terminu zabiegu? Czy konieczne jest unormowanie wyników TSH obecny wynik TSH w moim przypadku wynosi powyżej 8. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 63 LAT ponad rok temu

Rodzaje zaćmy

Zaćma to choroba oczu. Dotyka wielu osób. Jakie są rodzaje zaćmy? Ekspert - okulistka dr Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska opowiada o typach tego schorzenia.

Dzień dobry,

Panie Grzegorzu, wiele zależy od tego, czy jest Pan obecnie leczony z powodu niedoczynności tarczycy i jaki jest Pana stan ogólny (konieczne jest badanie). Osobiście jeśłi Pacjent jest w dobrym stanie ogólnym, i jest leczony z powodu niedoczynności tarczycy, to przy takim TSH zalecam odpowiednie zwiększenie dawki leku i nie zalecam odkładania zabiegu. Proszę ocenić stężenie fT3 i fT4 we krwi, jeśli są w normie, to nie powinno być problemu, wszystko jednak zależy od konsultującego Pana endokrynologa. Oczywiście również dlatego, że każdy Pacjent jest inny.

Dużo zdrowia życzę!

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy