Czy polip macicy zahamował okres?

Witam.mam polipa na macicy.i teraz nie dostałam okresu.a robiłam test na ciążę i negatywny wynik.to przez polipa okres mi się spóźnia.poprosze o szybką odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

polipy macicy zazwyczaj nie powodują zatrzymania czy długotrwałego opóźnienia miesiączki. Możliwe jest kilkudniowe opóźnienie, które może, ale nie musi mieć związku z polipami.

Mogą one również wpływać na obfitość oraz długość krwawień miesiączkowych. Przyczyn spóźniającego się okresu może być wiele. Krwawienie nie przychodzi w terminie nie tylko z powodu ewentualnej ciąży lub różnych nieprawidłowości, ale również na skutek doświadczania silnego stresu, nadmiernego wysiłku fizycznego, zmiany diety czy też odległych podróży.

Być może w ostatnim czasie doszło w Pani życiu do jakichś zmian, które mogłyby wpłynąć na opóźnienie miesiączki. Jeśli mimo upływu czasu okres nie pojawi się warto skonsultować się z ginekologiem.

Podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brak-okresu-przy-polipie-szyjki-macicy-to-normalne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polip-w-szyjce-macicy-a-zatrzymanie-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.