Czy pomimo niepełnego zrostu decyzja o nieusztywnianiu już nogi łuską jest prawidłowa?

22 listopada podczas wykonywania pracy, inny pracownik "wjechał" we mnie wózkiem widłowym. Doznałem złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Według wypisu z szpitala S.82.7 Złamanie trzonu kości piszczelowej orez strzałkowej. Leczenie operacyjne polegało na Repozycji złamania kości piszczelowej i strzałkowej, stabilizacja płytką LCP, unieruchomienie łuską gipsową. 5 stycznia byłem u ortopedy w ramach wizyty NFZ po wykonaniu zdjęcia RTG lekarz stwierdził zrost kości strzałkowej, i niepełny zrost kości piszczelowej, kazał nogę wyciągnać z łuski zapisał skierowanie na rehabilitację laser i magnetoterapie. Ponownia wizyta za miesiąc wtedy też zotsanie wykonane dodatkowe zdjęcie RTG. Noga do 5 stycznia była na poczatku cąły czas na wyciagu a następnie na specjalnie wypożyczonej podstawie, tak aby podczas leżenia czy siedzenia była uniesiona. Teraz po ściągnięciu łuski, i nie używaniu podestu noga gdy jest opuszczona szybko czerwienieje, dodatkowo też mimnalnie opuchła, nalezy jednak dodać ze zaczełem też wiecej chodzić o kulach. Nie wiem czy te obiawy są naturalne czy nie po wyjściu z szpitala zapisano mi 45sztu zastrzyków clexane które kończą mi się jutro. Ortopeda w piatek juz nie zapisaywał kolejnych gdyż stwierdzil żę wyciągamy nogę z łuski więc nie bedą one juz potrzebne. Czy pomimo niepełnego zrostu decyzja o nieusztywnianiu już nogi łuską jest prawidłowa? od operacji mineło 6 tygodni a złamiania 6,5 tygodnia.

Według mnie dobra decyzja, silne wypelnienie krwia jest konsekwencja braku pracy miesniowej, po takim okresie zrost juz powinien być, jesli stwierdzono niepelny zrost nie oznacza ze powinno sie trzymać noge usztywniona. Zrost kostny bedzie nastepowal znacznie szybciej jesli noga bedzie delikatnie obciazana. Prosze wdrożyć cwiczenia p/zakrzepowe i zapytac fizjoterapeutow czy mogliby zastosować aplikacje kinesiotaping ktory wspomoże drenaż plynow z konczyny i podpowie co jeszcze mozna zrobić.
Pozdrawiam
Starzyk Damian
https://m.facebook.com/ReBalanceGabinet/