Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Magnetoterapia: Pytania do specjalistów

Czy po zabiegu zszycia łąkotki wskazana jest magnetoterapia i laseroterapia?

Jestem po zabiegu zszycia łąkotki. Proszę o poradę czy wskazana jest magnetoterapia i laseroterapia. Zabieg wykonany był dwa tygodnie temu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy można przyspieszyć zrost kości poprzez magnetoterapię lub inną metodę?

14 lipca doznałam złamania V kości śródstopia bez przemieszczenia (Jones'a) oraz skręcenia stawu skokowego. Nogę unieruchomiono w łusce gipsowej z całkowitym zakazem jej obciążania. Obecnie po 6 tyg na rtg - brak zrostu, zalecono ortezę i obciążanie stopy do... 14 lipca doznałam złamania V kości śródstopia bez przemieszczenia (Jones'a) oraz skręcenia stawu skokowego. Nogę unieruchomiono w łusce gipsowej z całkowitym zakazem jej obciążania. Obecnie po 6 tyg na rtg - brak zrostu, zalecono ortezę i obciążanie stopy do granicy bólu. Mam wątpliwości: Czy można przyspieszyć zrost kości poprzez magnetoterapię lub inną metodę? Czy obciążanie stopy nie przyniesie powstania stawu rzekomego? Kiedy po takim złamaniu można sie spodziewać widocznego zrostu na rtg?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy to odpowiednia metoda leczenia po złamaniu obu kości przedramienia?

Dzień dobry. 06/2017 doznałem otwartego złamania obu kości przedramienia zespolono je płytkami. 10/2017 kość promieniowania pękła za ostatnia śruba - ponownie zespolono ja dłuższą płytą. 02/2019 usunięto zespolenia po zaroście. Po upływie prawie 6 tygodni kość promieniowania ponownie chrupneła... Dzień dobry. 06/2017 doznałem otwartego złamania obu kości przedramienia zespolono je płytkami. 10/2017 kość promieniowania pękła za ostatnia śruba - ponownie zespolono ja dłuższą płytą. 02/2019 usunięto zespolenia po zaroście. Po upływie prawie 6 tygodni kość promieniowania ponownie chrupneła w miejscu pierwotnego złamania (oba złamania powstały na skutek niskoenergetyczny - przy wstawaniu z łóżka a nie na skutek upadku...) Aktualnie założono mi gips na 6 tygodni (kolejne 3 wiercenie w kości nie ma sensu, żeby ją osłabiać a przesunięcie jest minimalne- tak usłyszałem). Dbam o dietę, biorę suplementy witaminy. D z wapniem itd. rozpocząłem magnetoterapie. 1.Czy to odpowiednia metoda leczenia? 2. Czy powinienem zbadać gęstość kości/poziom witaminy D? 3. Ile czasu potrwa całkowity zrost i czy przez płyty callus nie wytworzył się w całości? Link do zdjęć RTG: https://zapodaj.net/b752bd5cce0b2.jpg.html https://zapodaj.net/9740807423517.jpg.html
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy po zabiegu mam jeszcze szansę na sprawność nadgarstka?

Około 21 miesiecy temu spadłem z wysokości na rękę( nadgarstek)..zdjecie RTG w dniu urazu nie wykazalo złamań- dostałem skierowanie do por.chirurgicznej ale zlekceważylem je myśląc ze reka jest po prostu zbita..po dobrych kilku miesiacach kiedy ruchomość w rece nie wracała... Około 21 miesiecy temu spadłem z wysokości na rękę( nadgarstek)..zdjecie RTG w dniu urazu nie wykazalo złamań- dostałem skierowanie do por.chirurgicznej ale zlekceważylem je myśląc ze reka jest po prostu zbita..po dobrych kilku miesiacach kiedy ruchomość w rece nie wracała udałem sie do ortopedy- ponowne RTG rezonans wykazały ze była złamana kość łódeczkowata - diagnoza: jałowa martwica kości łódeczkowatej i staw rzekomy...ortopeda skierował mnie na dwie serie fizjoterapii( UD, magnetoterapia i cw.czynno bierne) oraz dal skierowanie na do szpitala na ewentualny zabieg. Zapisałem się na zabieg w szpitalu, termin jaki dostałem to 2025 rok. Czy moge czekać tak długo na ewentualny zabieg? Czy w dłoni nie zajdą juz np. zmiany zwyrodnieniowe? Czy po zabiegu za 6 lat mam w ogole jeszcze szanse na pełną sprawność ruchową tego nadgarstka? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak leczyć ból i obecność płynu w kolanie?

Kilka miesięcy temu miałam ściągany płyn z kolana, bo upadłam i było trochę opuchnięte. Zażywałam tabletki przepisane przez lekarza rodzinnego, dostawałam zastrzyki. Odbyłam też kilka serii rehabilitacji m.in. magnetoterapię, laser lampa sollux i UD. To spowodowało, że chcąc samodzielnie... Kilka miesięcy temu miałam ściągany płyn z kolana, bo upadłam i było trochę opuchnięte. Zażywałam tabletki przepisane przez lekarza rodzinnego, dostawałam zastrzyki. Odbyłam też kilka serii rehabilitacji m.in. magnetoterapię, laser lampa sollux i UD. To spowodowało, że chcąc samodzielnie chodzić mogę to dziś robić chociaż idąc przy wyprostowanych kolanach niczym manekin, bo tuż po ściągnięciu płynu przez długi czas mogłam chodzić jedynie przy pomocy kul. Jednak gdy chcę ugiąć kolano, aby iść tak, jak chodziłam zanim moje kolano zachorowało to nadal muszę użyć choćby jednej kuli, a najlepiej dwóch. Ponieważ kolano chce mi się ugiąć i nadal coś czasem z tyłu w nim "pyka" Nadmienię, że zanim moje prawe kolano zaczęło mi dokuczać, od zawsze chodziłam na lekko przygiętych kolanach z powodu niepełnosprawności. A mimo to nigdy wcześniej nie miałam problemów z kolanami i mogłam chodzić samodzielnie bez użycia kul, czy balkonika. Stąd moje pytanie, czy można to jakoś wyleczyć i wrócić do dawnego chodzenia, bez kul, balkonika i stabilizatora? Jakie leczenie jeszcze powinnam zastosować i jak długo może to potrwać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie leki przyjmować, gdy stwierdzono przewlekłe zapalenia stożka rotatorów i ścięgna głowy długiej?

Witam. Czy można stosować leki DICLOBERL RETARD, PIASCLEDINE oraz VENESCIN, a także zabiegi: JONOFOREZA, FONOFOREZA, LASER oraz MAGNETOTERAPIA (USG barku wykazało przewlekłe zapalenia stożka rotatorów i ścięgna głowy długiej m.dwugłowego ramienia z niewielką ciasnotą podbarkową, nie wymagającą artroskopii), przy niedoczynności... Witam. Czy można stosować leki DICLOBERL RETARD, PIASCLEDINE oraz VENESCIN, a także zabiegi: JONOFOREZA, FONOFOREZA, LASER oraz MAGNETOTERAPIA (USG barku wykazało przewlekłe zapalenia stożka rotatorów i ścięgna głowy długiej m.dwugłowego ramienia z niewielką ciasnotą podbarkową, nie wymagającą artroskopii), przy niedoczynności tarczycy oraz zaleceniach kardiologa, aby unikać leków mogących negatywnie wpływać na przewodnictwo przedsionkowo komorowe i nadawcę rytmu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Kiedy można powtórzyć zabiegi na kolano?

Witam. Kilka dni temu zakończyłam leczenie kolana serią 10 zabiegów magnetoterapii, laseroterapii i lampą solux. Moje pytanie brzmi: Czy można takie zabiegi powtórzyć w najbliższym czasie? A jeśli tak, to kiedy i ile po dokładnie z każdego z w/w zabiegów mogę jeszcze przejść?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy terapia polem magnetycznym działa na polineuropatię?

Witam.co Państwo sądzicie o terapi polem magnetycznym niskiej częstotliwości?. Chodzi mi o polineuropatie nabyta.znalazłem dużo pozytywnych opoini wśród użytkowników jak również wśród lekarzy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy mam obciążać mocniej kończynę?

Zespolenie kości piszczelowej i strzałkowej, a brak zrostu… Drodzy lekarze, proszę o pomoc, gdyż jestem już na skraju wyczerpania w walce z moim „problemem”. Pod koniec listopada uległem wypadkowi w pracy. Operator wózka widłowego wjechał we mnie łamiąc mi kość... Zespolenie kości piszczelowej i strzałkowej, a brak zrostu… Drodzy lekarze, proszę o pomoc, gdyż jestem już na skraju wyczerpania w walce z moim „problemem”. Pod koniec listopada uległem wypadkowi w pracy. Operator wózka widłowego wjechał we mnie łamiąc mi kość piszczelową i strzałkową. Po dwóch dniach od wypadku dokonano zespolenia Płytką LCP. Kość strzałkowa zrosła się po 6-7 tyg od operacji. Z Piszczelową mam problem do dziś…. ( zdjęcia w linka poniżej) Zdjęć RTG po wykonaniu operacji nie dostałem, zostały one w szpitalu wraz z całą dokumentacją. Pierwsze zdjęcie RTG które ja wykonywałem było robione w styczniu i na nim był już zrost strzałki a piszczeli brak... zauważyłem jednak że kości piszczelowe nie stykają się w ogóle. Zapytałem lekarza który przeprowadzał operację o to czy zespolenie zostało dobrze wykonane, wytłumaczył mi że tak i że gdyby kości „stykały” się miałby krótszą nogę a tak z czasem kość się odbuduje i nastąpi zrost… Niestety zrostu nie mam do dziś…. Wykupiłem maksymalną ilość magnetoterapii 30 zabiegów. Czyli 6 tygodni...dodatkowo rehabilitacja plus, łykanie wpania, wiatminy D3 i k2, następnie mumio himalajskie przyspieszające zrosty kostne, jak również okłady z korzenia żywokostu… Niestety podczas ostatniego zdjęcia z kwietnia(link poniżej) zrostu brak… Dodatkowo zrobiła mi się: narośl/kostnina/ z boku kości w miejscu złamania. Lekarz tłumaczy żeby tym się nie przejmować na razie. A jest to bardzo bolesne miejsce, którego każde dotknięcie boli. Jest taka górka z boku kości którą przedstawiam na zdjęciu poniżej. Szanowni lekarze co mam robić dalej? Lekarz prowadzący mówi żeby jeszcze trochę poczekać za zrostem. Chodzę na ten moment o jednej kuli maksymalnie 6000-8000 kroków dziennie. Odczuwam dyskomfort podczas chodzenia, który jest jednak do zniesienia na ten moment. Bardziej boli mnie ta „górka” która powstała z boku w miejscu złamania kości piszczelowej. Oprócz dokuczliwej bolesności miejsce to jest cały czas cieplejsze, boję się o stan zapalny czy inne konsekwencje w postaci utraty kończyny. Być może jestem za bardzo rozhisteryzowany cała sytuacją, ale z powodu braku tego zrostu jestem już kłębkiem nerwów… Co mam r obić? Obciążać mocniej kończynę? Jak pomóc własnemu organizmowi? I Czy mam prawo obawiać się o swoją nogę i najczarniejszy scenariusz? https://zapodaj.net/2af930b1fecda.jpg.html https://zapodaj.net/a6065a2ad8c63.jpg.html https://zapodaj.net/88f1c67353677.jpg.html https://zapodaj.net/83a10ad0e384c.jpg.html
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy te zabiegi mogą wyleczyć przewlekłe zapalenia stożka rotatorów?

Czy zabiegi - magnetoterapia, laser, jonoforeza i fonoforeza mogą wyleczyć przewlekłe zapalenia stożka rotatorów i ścięgna głowy długiej m.dwugłowego ramienia?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Mgr Paweł Czarnocki
Mgr Paweł Czarnocki

Co znaczy kardiomiopatia z przewlekłą niewydolnością krążenia?

Czy z kardiomiopatia z przewlekła niewydolnościa krążenia NYHA II i niedomykalnością zastawek przedsionkowo komorowych można chodzić na zabiegi magnetoterapii na odcinek lędźwiowy kręgosłupa u kobiety w wieku 84 lat ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy srebrne plomby wykluczają magnetoterapię?

mam pytanie o magnetoterapie ..wiem ze nie mozna miec w ciele metalu czy tez sie to tyczy niewielkich plomb srebrnych z amalgamatem. dziekuje i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr Krzysztof Dudziński
Dr Krzysztof Dudziński

Czy po operacyjnym zespoleniu kości promieniowej płytką tytanową można stosować magnetoterapię?

Czy po operacyjnym zespoleniu kości promieniowej płytką tytanową można stosować magnetoterapię?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy pomimo niepełnego zrostu decyzja o nieusztywnianiu już nogi łuską jest prawidłowa?

22 listopada podczas wykonywania pracy, inny pracownik "wjechał" we mnie wózkiem widłowym. Doznałem złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Według wypisu z szpitala S.82.7 Złamanie trzonu kości piszczelowej orez strzałkowej. Leczenie operacyjne polegało na Repozycji złamania kości piszczelowej i strzałkowej, stabilizacja... 22 listopada podczas wykonywania pracy, inny pracownik "wjechał" we mnie wózkiem widłowym. Doznałem złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Według wypisu z szpitala S.82.7 Złamanie trzonu kości piszczelowej orez strzałkowej. Leczenie operacyjne polegało na Repozycji złamania kości piszczelowej i strzałkowej, stabilizacja płytką LCP, unieruchomienie łuską gipsową. 5 stycznia byłem u ortopedy w ramach wizyty NFZ po wykonaniu zdjęcia RTG lekarz stwierdził zrost kości strzałkowej, i niepełny zrost kości piszczelowej, kazał nogę wyciągnać z łuski zapisał skierowanie na rehabilitację laser i magnetoterapie. Ponownia wizyta za miesiąc wtedy też zotsanie wykonane dodatkowe zdjęcie RTG. Noga do 5 stycznia była na poczatku cąły czas na wyciagu a następnie na specjalnie wypożyczonej podstawie, tak aby podczas leżenia czy siedzenia była uniesiona. Teraz po ściągnięciu łuski, i nie używaniu podestu noga gdy jest opuszczona szybko czerwienieje, dodatkowo też mimnalnie opuchła, nalezy jednak dodać ze zaczełem też wiecej chodzić o kulach. Nie wiem czy te obiawy są naturalne czy nie po wyjściu z szpitala zapisano mi 45sztu zastrzyków clexane które kończą mi się jutro. Ortopeda w piatek juz nie zapisaywał kolejnych gdyż stwierdzil żę wyciągamy nogę z łuski więc nie bedą one juz potrzebne. Czy pomimo niepełnego zrostu decyzja o nieusztywnianiu już nogi łuską jest prawidłowa? od operacji mineło 6 tygodni a złamiania 6,5 tygodnia.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Damian Starzyk
Mgr Damian Starzyk

Jaki powinien być odstęp czasu między seriami zabiegów?

Półtora tygodnia temu zakończyłam 10-cio dniową serię zabiegów fizykoterapeutycznych takich jak: magnetoterapia, laseroterapia i lampa sollux, które zalecił mi lekarz rodzinny ze względu na zdiagnozowane zwyrodnienie stawu kolanowego. Podczas wizyty kontrolnej tuż po ukończeniu w/w zabiegów otrzymałam kolejne skierowanie... Półtora tygodnia temu zakończyłam 10-cio dniową serię zabiegów fizykoterapeutycznych takich jak: magnetoterapia, laseroterapia i lampa sollux, które zalecił mi lekarz rodzinny ze względu na zdiagnozowane zwyrodnienie stawu kolanowego. Podczas wizyty kontrolnej tuż po ukończeniu w/w zabiegów otrzymałam kolejne skierowanie na 10-cio dniową serię zabiegów fizykoterapeutycznych. Tym razem lekarz zalecił mi: laseroterapię, lampę sollux i UD. Stąd moje pytanie. Jak długi powinien być odstęp czasu między jedną, a drugą 10-cio dniową serią zaleconych mi zabiegów fizykoterapeutycznych? Proszę o jak najszybszą odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy krioterapia i magnetoterapia może pomóc przy uszkodzeniu nerwów obwodowych?

Witam, czy krioterapia lub magnetoterapia moze pomóc przy uszkodzeniu nerwow obwodowych? Moje objawy to piekacy, mrowiacy, klujacy bol stop tj jedna trzecia stopy od strony palcow... bardzo prosze o odp i pomoc... pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Złamanie V kości śródstopia u 25-latka

Złamanie V kości śródstopia 11 maja doznałem urazu, lekarz stwierdził złamanie awulsyjne widocznie na dołączonym zdjęciu https://zapodaj.net/c54489fadde2a.jpg.html zalecił usztywniane nogi w ortezie. Po 6 tygodniach w bucie ortopedycznym zostało zrobione zdj kontrolne https://zapodaj.net/efb961123761d.jpg.html Czy taki postęp jest zadowalający? Lekarz niestety... Złamanie V kości śródstopia 11 maja doznałem urazu, lekarz stwierdził złamanie awulsyjne widocznie na dołączonym zdjęciu https://zapodaj.net/c54489fadde2a.jpg.html zalecił usztywniane nogi w ortezie. Po 6 tygodniach w bucie ortopedycznym zostało zrobione zdj kontrolne https://zapodaj.net/efb961123761d.jpg.html Czy taki postęp jest zadowalający? Lekarz niestety nie udzielił mi zbyt dużo informacji a mam kilka pytań. Czy można jakoś przyśpieszyć zrost, np poprzez magnetoterapie, lub rehabilitację? Jak długo może potrwać całkowity zrost tej kości, żeby można było wrócić do pełnej sprawności.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy magnetoterapia pomoże w bólu biodra?

Witam, Mój tata jest w wieku 76 lat, bardzo często miewa bóle w okolicach prawego biodra. Nie potrafi wejść do auta ani stąpać nogą. Czasami ból ustępuje i jest wszystko normalnie ale gdy już go złapie to nie chce puścić.... Witam, Mój tata jest w wieku 76 lat, bardzo często miewa bóle w okolicach prawego biodra. Nie potrafi wejść do auta ani stąpać nogą. Czasami ból ustępuje i jest wszystko normalnie ale gdy już go złapie to nie chce puścić. Robił Dopplera i wszystko w porządku jeśli chodzi o żyły, nie ma żadnego zatoru. CZy to jest zwyrodnienie stawu biodrowego? Jeśli tak to czy magnetoterapia (pole magnetyczne) jest skuteczne, żeby uśmierzyć ból? I ile razy w tygodniu i ile sesji chodzić na taka rehabilitacje, żeby były widoczne efekty?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy zespolenie metalowe wyklucza magnetoterapię?

Dzień dobry, Kilka dni temu doznałam urazu kostki i podudzia, a konkretnie złamania kostki przyśrodkowej i tylnej oraz uszkodzenia wiezozrostu piszczelowo-strzałkowego. Dwa dni temu wykonano operację, polegającą na stabilizacji złamania kostki dwoma śrubami kaniulowanymi ASNIS oraz stabilizacji więzozrostu płytą na... Dzień dobry, Kilka dni temu doznałam urazu kostki i podudzia, a konkretnie złamania kostki przyśrodkowej i tylnej oraz uszkodzenia wiezozrostu piszczelowo-strzałkowego. Dwa dni temu wykonano operację, polegającą na stabilizacji złamania kostki dwoma śrubami kaniulowanymi ASNIS oraz stabilizacji więzozrostu płytą na kość strzałkową i dwoma śrubami więzozrostowymi, a także założono gips. Czy w ramach rehabilitacji mogę korzystać z magnetoterapii, czy tez śruby wykluczają możliwość wykorzystywania pola magnetycznego w przyspieszaniu gojenia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co jeszcze mogę zrobić, aby nastąpił zrost kości piszczelowej?

22 listopada podczas wykonywania pracy, inny pracownik "wjechał" we mnie wózkiem widłowym. Doznałem złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Według wypisu z szpitala S.82.7 Złamanie trzonu kości piszczelowej orez strzałkowej. Leczenie operacyjne polegało na Repozycji złamania kości piszczelowej i strzałkowej, stabilizacja... 22 listopada podczas wykonywania pracy, inny pracownik "wjechał" we mnie wózkiem widłowym. Doznałem złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Według wypisu z szpitala S.82.7 Złamanie trzonu kości piszczelowej orez strzałkowej. Leczenie operacyjne polegało na Repozycji złamania kości piszczelowej i strzałkowej, stabilizacja płytką LCP, unieruchomienie łuską gipsową. 5 stycznia byłem u ortopedy w ramach wizyty NFZ po wykonaniu zdjęcia RTG lekarz stwierdził zrost kości strzałkowej i kazał nogę wyciągnać z łuski zapisał rehabilatcję. Kolejna wizyta 3 lutego niestety z zdjęcia RTG wynika że nadal nie ma zrostu piszczeli, mimo rozpoczęcia rehabilitacji, zastosowania magnetoterapii, oraz suplementacji witaminą D i K oraz wapniem. Lekarz prowadzący kazał przez następne 4-6 tygodni (do następnego zdjęcia) chodzić nadal o kulach, złamaną nogą stąpać tylko na palcach i w ogóle nie obciązać jej. Pojechałem na konsulatcję prywatnie do innego lekarza, ten znów stwierdził że nodze potrzebne jest obciążenie w zakresie 10-20% masy ciała tak aby pobudzić proces zrostu. Do których praktyk powinienem się zastosować? I co jeszcze ewentualnie mogę zrobić aby nastąpił zrost kości piszczelowej?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Damian Starzyk
Mgr Damian Starzyk
Patronaty