Czy pomimo okresu mogę być w ciąży?

Witam. Mam problem. Otóż ostatnią miesiączke mialam 26 października. 18 listopada bylam u gin i po USG wykrył płyn za macicą,w tym dniu miałam bardzo słabę plamienie, dosłownie kropelka. na drugi dzień mocny ból podbrzusza. Wszystko ustało do 23 listopada kiedy to dostałam "okres". 2 dni mocniejszego krwawienia a 2 bardzo słabe. A dzisiaj mam mdłości. Zażywam luteine od 16 do 25 dnia cyklu. Cykle po luteinie mam 25 dniowe. Czy mimo tego "okresu" mogę być w ciąży? Bardzo bym chciała i się staramy

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie podanych objawów nie można stwierdzić ciąży, ale nie można jej też w 100% wykluczyć. Najlepszym rozwiązaniem w podanej sytuacji będzie wykonanie testu ciążowego z moczu, lub bardziej czułego badania, czyli oceny poziomu hormonu beta-hCG we krwi.