Czy pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu wpływa na antykoncepcję pod koniec cyklu?

Witam. W pierwszym tygodniu dokładnie 6 dnia pominęłam tabletkę wzięłam ją dopiero następnego dnia. Następne brałam codziennie o 20. W tygodniu przed pominięciem nie uprawialiśmy seksu z chłopakiem dopiero w 4 tygodniu dzień po miesiączce. Czy mogę być w ciąży? czy pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu wpływa na antykoncepcje pod koniec cyklu?

Aleksander Ropielewski

Nie powinno mieć to tak dużego znaczenia, aby znacząco zaniżyć skuteczność ochrony antykoncepcyjnej.